КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖОВТНЕВЕ»

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ СЕЛА КВІТНЕВЕ

майдан Героїв Небесної Сотні 1,  код ЕДРПУО 36245626 kpkvitneve@ukr.net

Фото без опису

Інформування жителів Квітневої громади, які є споживачами централізованого водопостачання про намір зміни тарифів.

Тарифи вартістю 20,00 грн./м.куб. на послуги з централізованого водопостачання були затверджені в 2017 році. За час їх дії, з причин, які не залежать від підприємства, зокрема: тарифи на електроенергію збільшилися, мінімальна заробітна плата також збільшилася, відповідно і послуги (в т.ч. екскаватора, лабораторних аналізів, очищення та хлорування, ремонтів та інші), а також вартість паливно-мастильних матеріалів, основних засобів, інших матеріалів зросла майже вдвічі, тому виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам для вироблення даних послуг. Це в свою чергу , негативно відображається на діяльності підприємства.

З метою приведення тарифів на централізоване водопостачання до економічно обґрунтованого рівня виникла необхідність затвердження нових тарифів  вартість 30,00 грн./м.куб. відповідно до розрахунків.

Додаток:

1.Примірна форма розрахунку повної собівартості та середньозваженого тарифуна послугу з централізованого водопостачання.

Директор                                                                             Митківський А.В.

Пояснювальна записка

Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про державне регулювання в сфері комунальних послуг», постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»  передбачено встановлення тарифів на комунальні послуги на рівні, що буде покривати економічно обґрунтовані витрати в собівартості цих послуг та інвестиційну складову.

Тарифи на послуги з централізованого водопостачання  були затверджені рішенням  сільської ради № 33 від 31.05.2017р. За час їх дії вартість електроенергії зросла з 1,36  до 2,35 грн/кВ.год.,  майже вдвічі зросла вартість паливно-мастильних матеріалів . Мінімальна заробітна плата становила 6000,00 грн., з 1 січня 2022 року -  7700,00 грн. Зросли також витрати на інші  матеріали.

Тому виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам для вироблення послуг з централізованого водопостачання. Це, в свою чергу, негативно відобразилося на діяльності підприємства, стані систем централізованого водопостачання, якості надання послуг споживачам.

З  метою  приведення тарифів на централізоване водопостачання  до економічно обґрунтованого рівня виникла необхідність затвердження тарифів.

Формування тарифів здійснено відповідно до розрахунку тарифів на послуги водопостачання КП «Жовтневе».

Внесено зміни до обсягів окремих витрат, з причин, які не залежать від підприємства, зокрема збільшення  мінімальної заробітної плати,  підвищення цін і тарифів на паливно - енергетичні та інші матеріальні ресурси.

Калькулювання планових витрат, що включені до повної собівартості централізованого водопостачання  здійснено з розрахунку  станом на 01.08.2021 року.

Планування витрат, що включені до повної собівартості здійснено з урахуванням планових витрат з операційної діяльності.

Аналіз структури планових середньозважених тарифів на централізоване водопостачання згідно результатів фінансово-господарської діяльності за базовий період та очікувані зміни у плановому періоді

№ д/п

Перелік витрат

Діючий тариф на 2021 рік

Плановий середньозважений тариф на 2022 рік

Різниця між проектом та діючим тарифом Грн. на 1 м.куб.водопостачання

грн.1м.куб. води

грн.1м.куб води

Всього матеріальні витрати

8,0

11,3

3,3

Електрична енергія

8,0

9,4

1,4

Розподіл електроенергії

1,9

Прямі витрати на оплату праці

8,6

11,2

2,6

ЄСВ на фонд ЗП

1,9

2,4

Амортизація

0,4

Податки

0,8

0,3

Загальновиробничі витрати

0,6

3,1

Адміністративні витрати

0,4

Всього витрати повної собівартості

19,8

29,6

9,8

Витрати з податку на прибуток від звичайної діяльності

Витрати на розвиток виробництва

0,1

Планова реалізація послуг, тис.м.куб.

25,0

30,0

Середньозважений тариф (грн./м3)

20,0